“Transferde net bir durum henüz yok”

“Transferde net bir durum henüz yok”

Trabzonspor Teknik Direktörü Çalımbay, transfer çalışmalarına ilişkin "Oyuncuya ihtiyacımız var. Tek amacımız kupaya kadar transferlerden en az ikisini yapabilmek. Ancak transferde net bir durum henüz yok." dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, bordo-mavili takımın Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Merkezi'nde TFF 3. Lig 2. Grup ekibi 1461 Trabzon ile oynadığı mücadele sonrasında basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Futbolcuların kamptaki performanslarını değerlendiren Çalımbay, şöyle konuştu:

"Oyuncularımızdan performanslarını üst seviyeye çıkarmalarını istiyoruz. Arkadaşlarımız gayretli bir şekilde çalışıyor ama daha da gayretli olması gereken arkadaşlarımız var. Onların da bir an önce tekrar kendi kapasitelerine ulaşması gerekiyor. Şu anda tek düşüncemiz Konyaspor maçları." 

"Oyuncuya ihtiyacımız var"

Bordo-mavili takımın transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Çalımbay, şunları ifade etti:

"Bizim oyuncuya ihtiyacımız var. Sol bek zaten şart, iyi bir kanat oyuncusu kesinlikle şart. İki kanat oyuncusu büyük ihtimalle bizden ayrılacak. Bir de tabii stoper gerek. Gerçekten ihtiyacımız var. Tüm yönetim, başkan, herkes uğraşıyor. Devre arası transfer yapmak çok zor. Belirli kriterlerimiz var, onun dışına çıkamıyoruz. Tek amacımız kupaya kadar transferlerden en az ikisini yapabilmek. Ancak transferde net bir durum henüz yok. Kesinlikle sol bekte ihtiyacımız var, Mustafa olsa bile var. Tek kişi ile gidemezsiniz."