İYİ Parti'den Seçim Çağrısına Yanıt

İYİ Parti'den Seçim Çağrısına Yanıt

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Bahçeli'nin erken seçim çağrısının temelinde ekonomik çöküş korkusu olduğunu iddia etti. Erken seçimin Türkiye için iyi olacağını vurgulayan Özdağ, Hürriyet'e erken seçimle ilgili "Biz seçime hazırız. Genel Başkanımız 15 Temmuz diye defaatle dile getirmişti. Ama AKP kongresi nedeniyle Kasım'a kalacağını tahmin ediyorduk ki ekonomik çöküş korkusu Saray ve AKP'yi daha hızlı erken seçime zorladı. Bahçeli'ye de bu açıklamayı yaptırdılar" dedi.

Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İktidar ekonomik çöküşün sonuçlarını seçim sonrasına ötelemek için bu kararı aldı. Ama Türkiye için iyi olacak. Kurtuluşun başlangıcı olacak. Seçimin ardından Türkiye'de yeniden demokratik hukuk devletinin kurulmasıyla ülkemize gelmeyen sermaye gelmeye; Türkiye'den kaçan yetişmiş insan gücü dönmeye başlayacak. OHAL'in kalkması ve hukuk devletinin tesisiyle ekonomisinin rayına oturmasının da temelleri atılmış olacak."

Erken seçim kararını az önce Genel Başkan Meral Akşener ile de konuştuklarını anlatan Özdağ, kendisine "Size daha erken Sayın Cumhurbaşkanım diyeceğiz. Hayırlı olsun" dediğini aktardı.